Tzw wstępniak przed wyprawą czyli garść informacji co i jak.

Lot do Kathmandu z przesiadką w Abu Dhabi będzie trwał dwa dni wliczając w to zwiedzenie pustyni. Sam trek powinien zająć ok 11 dni wliczając jeden nocleg aklimatyzacyjny … just in case … choć nie spodziewam się żadnych problemów. Kilka dni na zakupy w Kathmandu przed trekiem i na tzw pamiątki po treku oraz „zwiedzanie” Pokhara. Pogoda w Listopadzie w tym rejonie jest najlepsza czyli słońce, bezchmurne niebo plus przejrzyste powietrze co nie znaczy, że nie może się gwałtownie zmienić -> 2014 Nepal snowstorm disaster. Zakładamy jednak, że tym razem będzie spokojnie to raz a dwa jesteśmy przygotowani na trudne warunki bo taką strategię trzeba przyjmować wychodząc w każde góry.

(via meteoblue.com)

Poniżej wrzucam wykres pokazujący gdzie będziemy przez kolejne dni i na jakiej wysokości a mapę z rozrysowaną trasą i dziennikiem podróży wrzucę po powrocie.

ABC trek elevation chart

Minimum sprzętu fotograficznego gotowe do pakowania, z tym że minimum to właściwie większość czyli ok 5kg wliczając statyw.

ABC trek packing

Tym razem nie biorę laptopa więc cała relacja plus zdjęcia będę dopiero po powrocie. Nie wykluczam, że coś wrzucę na Fejsa o ile będzie jakiś zasięg … a liczę, że jednak będzie bo planuję kupić lokalnego prepaida z internetem. Na dziś to wszystko jednak teoria a jak to będzie wyglądało w praktyce przekonamy się już niedługo. Wylatujemy 2.11 a wracamy 22.11. Trzymajcie kciuki!