Wieczorem udaliśmy się na górę Inasa (Inasayama) aby zrobić zdjęcia panoramy miasta bo wg tego co słyszeliśmy Nagasaki jest trzecim miastem, którego panorama najpiękniej prezentuje się w nocy. Dojazd na górę jest prosty, jest kolejka linowa, która jeździ w dzień co 15-20 minut a w nocy co 5-10 minut. Jeśli jest ładny wieczór to należy się spodziewać tłoku zarówno w kolejce jak i na ostatnim piętrze wieży obserwacyjnej dlatego warto pojechać wcześniej. Pisząc wcześniej mam na myśli moment w którym słońce zaczyna zachodzić, wtedy jeszcze można zająć dogodne pozycje przy barierce i spokojnie ustawić statyw ;) Wieje! Miejsce obserwacyjne jest eksponowane, nie ma żadnej osłony przed wiatrem więc jeśli się pojawi to o zdjęciach z czasami dłuższymi niż 5-10 sek można zapomnieć. Do tego dochodziły mocniejsze podmuchy wiatru więc robienie zdjęć polegało na próbie wstrzelenia się z ekspozycją między tymi podmuchami. Jak nie można wybrać dnia z dobrą pogodą to trzeba się dostosować :)

Nagasaki by night

W Shinkansen niestety nie udało się przygotować zdjęć bo wyjątkowo ta rasa miała sporo zakrętów i precyzyjne operowanie suwakami w programie do edycji graniczyło z cudem … do tego w kółko zatykało mi uszy w tunelach :/

Teraz jedziemy do Hiroshima. Pogoda nie może się zdecydować albo będzie burza albo się jakoś rozejdzie. Jest duszno. Najważniejsze, że prognoza na jutro jest dobra!