Les Quatre Châteaux de Lastours

Pobudka o 6 nie była dobrym pomysłem …

Wstaliśmy żeby przejść się na wschód słońca do Carcassonne. Primo okazało się, że jest mgła przy temperaturze ok 20C (?!?!) a secundo było pochmurno więc cały plan spalił. Plus jest jednak taki, że teraz mogę napisać tak: jeśli chcecie mieć zdjęcia warowni z zewnątrz a zwłaszcza wewnątrz bez turystów idźcie tam rano! Wracaliśmy do hotelu na śniadanie ok 8 i dalej nikogo nie było! To też nie jest tak, że jest pusto, wszyscy śpią a tylko koty biegają za myszami. Interes się budzi, niektóre sklepy i restauracje dają znaki życia, dowożony jest towar, odbywa się sprzątanie … ale to i tak nic w porównaniu z tłumem jaki biega po mieście w ciągu dnia. To zdjęcie

Carcassonne
Carcassonne

było robione z ekspozycją 2 minutową i tylko dlatego nikogo nie widać.

Wczesna pobudka, upał w ciągu dnia dochodzący do 35C plus jazda autem kompletnie mnie wykończyły … do tego należy jeszcze dodać wspinaczkę na zamek „Les Quatre Châteaux de Lastours”. Wspinaczka co prawda była przed południem ale wszystko się skumulowało i w efekcie zasypiałem przy stole czekając na lunch – dosłownie bo jak zwykle lunch trwał prawie dwie godziny … z czego 80% to czas oczekiwania.

A’propos zamku. Warto się wybrać choć jak widać na zdjęciach są to ruiny ale widoki w każdą stronę są piękne. Spacer tam i z powrotem wychodzi ok 1:20. Jest jednak drobne „ale” … otóż z fotograficznego punktu widzenia warto tam być późnym popołudniem bo światło będzie z dobrej strony czyli nie będziemy robić zdjęć pod słońce. Podczas porannego spaceru też da się coś zrobić jednak ominie nas możliwość zrobienia zdjęć również z tarasu widokowego (Belvédère des Chateaux de Lastours), z którego widać wszystkie zamki, a który usytuowany jest na sąsiedniej górze. Stojąc tam rano mamy słońce dokładnie przed sobą (Suncalc).

Na dziś były jeszcze dwa punkty ale dotarliśmy do jednego czyli mostu (Pont) Vieux w miejscowości Brassac bo kolejny ponad dwugodzinny hike nie wchodził w grę przy tych temperaturach.

Most jaki jest każdy widzi … czyli stary i kamienny ;)

Na koniec takie zdjęcie zrobione z drogi … Langwedocja w pigułce.

Languedoc
Languedoc