Tjaktjavagge

Kończąc poprzednią wyprawę wiedziałem, że tam wrócę i tak też się stanie w Sierpniu … ale tym razem jednak solo i nie autem. Program jest następujący:

Kungsleden
Kungsleden
  • 20.08 przelot Samolotem do Narviku,
  • 21.08 przejazd porannym autobusem do Abisko i jak pogoda pozwoli to od razu w szlak bo do pierwszego schroniska jest ok 4 godzin,
  • między 30.08 a 1.09 powinienem być w Vakkotavare ale znów zależy od pogody i plenerów zdjęciowych,
  • przejazd autobusami z Vakkotavare do Narvik przez Kiruna zajmie dwa dni i 4.09 powrót do kraju porannym samolotem.

Bilety lotnicze już mam więc daty graniczne się nie zmieniają. 

Orientacyjna mapa obok pokazuje kolejne schroniska czyli: Abiskojaure, Alesjaure, Tjaktja, Nallo, Salka, Singi, Kaitumjaure, Teusajaure i Vakkotavare. Całość to ok 120 km. Różnica w stosunku do ostatniego treku jest taka, że nie skręcam do Kebnekaise tylko napieram na południe czyli w część, w której jeszcze nie byłem. Tym razem bez namiotu tylko od schroniska do schroniska, dzięki czemu plecak będzie odrobinę lżejszy i w razie kiepskiej pogody będzie można się wyspać na sucho ;)

Tak to wygląda w skrócie. Oczywiście jak poprzednio będzie dziennik z wyprawy i sądzę, że sporo zdjęć. Na całym szlaku nie ma zasięgu komórkowego ani wifi w schroniskach więc od 21.08 zniknę z eteru i pojawię się dopiero ok 2.09 na noclegu w Kiruna.

Może tym razem uda się sfotografować zorzę …